MR2 SW20 Sæder – Mål
- Dette emne har 2 svar og 2 stemmer, og blev senest opdateret for 13 år, 3 måneder siden af .
Viser 2 svartråde
Viser 2 svartråde
- Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.
Jeg har kig på nogle Recaro sæder til SW22’eren, men står med det problem at jeg aldrig har haft de originale sæder til den. Der sad noget andet eftermonteret i bilen. Jeg har et billede med mål på de nye sæder. Hvis der er nogen som kan overtales til at tage de samme mål på original sæderne ville det være en super hjælp.
Ikke kun til mig, men til alle som overvejer at investere i andre sæder. :laugh:
…og så kan man jo få originale Recaro skinner til både AW11 og SW20:
[ebay]350496199443[/ebay]
Jaa.. men er der ikke nogen som kan lokkes til at tage nogle lignende mål på deres original SW20 sæder, så jeg kan se om de her Recaro sæder passer i.. ville ski være træls at smide penge efter dem for bare at finde ud af at de gnubber hele vejen hen af “armlænet”
Vil du have den fulde oplevelse, med taget nede og vind i håret?
Hos MR2 Drivers Club Denmark, bruger vi cookies til at give dig den fulde oplevelse, forbedre vores websted og indsamle statistik.