Forreste vange ved forkofanger

Viser 5 svartråde
  • Forfatter
    Indlæg
    • #1293
      Casper Olsen
      Deltager

      Der er ikke tilfældigvis nogle der har den forreste vange / stiver der sidder bag forkofangeren på en aw11. kan ikke lige finde noget billede a det.

    • #1294
      Casper Olsen
      Deltager

      Hvis i åbner følgende side kan i se et billede af det. det er nr 52021

      http://opc.mr2oc.com/online_parts_catalog/Body/front%20bumper.GIF

    • #1295
      Stig Treldal
      Deltager

      Det må umiddelbart anses for, at være nærved umuligt at finde en sådan brugt!. Jeg købte en ny for nogle år tilbage og mener den kostede godt og vel en tusse?

    • #1296
      Casper Olsen
      Deltager

      nå okay, troede det var meget værre, troede vi snakkede 2 eller 3 tusind. Men det var bare hvis der var nogle der havde noget og ligge, en de brugte som donorbil eller noget og de ikke skulle bruge fronten eller noget lignende.

    • #1297
      Stig Treldal
      Deltager

      Rettelse 🙂 Mente, at det var umuligt at finde en brugt som ikke var total rådden de er med sikkerhed efter min erfaring ALTID mæt af dage disse kofangervanger , måske kan man med en smule snilde svejse dem op igen? Men hvis de stadig kan købes ville jeg da sikkert væle denne løsning og så ellers give den god gang pava eller andet tilsvarende olieprodukt 🙂

    • #1304
      Casper Olsen
      Deltager

      Ja okay det så i orden :). Tak for det 😉

Viser 5 svartråde
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.