Tour de Danmark 2014

#6634

Hej igen

Så er der nyt fra tour de Danmark teamet.

Vi har nu fundet ud af hvor turen går hen i år. Vi starter fra Sjælland fredag eftermiddag hvor vi kører mod Jylland. Vi har booket plads på Dan hostel vejen. Hvor vi skal overnatte til lørdag. Her er der både hytter og værelser så det er bare at ringe og bestille.
Lørdag efter endt fælles morgenmad går turen over Esbjerg og ned langs vester havet til Tønder med div stop og kulturelle indspark. Undervejs finder vi et sted og spise frokost.
Overnatning til søndag sker på hotel bowler inn i Tønder hvor der er mulighed for bowling og pool og engelsk pub.
Overnatning er incl morgenmad gratis afbestilling ind til 2 dage før, så bare se og få bestilt nu.
Turen søndag er ikke fastlagt endnu men sikkert en tur over grænsen eller til Gråsten. Inden vi kører op mod Fredericia igen.
Men husk nu man behøver ikke at deltage i hele weekenden hvis man ikke har tid, man kan lige som sidste år hoppe af og på som man har tid og lyst til.
Vi håber på at se så mange som muligt så det kan blive en hyggelig weekend i det Sønderjyske.

Håber vi ses
Venlig hilsen
Tour de Danmark teamet
Mojns.